Uľavte svojej krčnej chrbtici. Pomôže vám (ne)obyčajný vankúš

Bolesť krku by som označila asi za jednu z najhorších bolestí vôbec. Viem o čom hovorím, pretože práve krčná chrbtica je mojim kameňom úrazu. Tieto problémy u mňa začali už v puberte. Pamätám si to ako dnes. Raz som šla spať a asi o hodinu po zaspaní, som sa prebudila na neskutočnú bolesť. Krk, ramená a v podstate celú hornú polovicu tela, som mala stuhnutú, nemohla som sa normálne nadýchnuť a naozaj, ale naozaj, to veľmi bolelo. Na druhý deň som šla k lekárovi. Ten mi oznámil, že sa mi v chrbtici niečo zablokovalo. Poslal ma na masáže, predpísal nejaké lieky, dokonca som bola aj na infúziách. V danom momente to síce pomohlo, no od tejto chvíle ma krčná chrbtica už nikdy neprestala bolieť. Muž a žena sedia vedľa seba na posteli a objímajú modré vankúše

Nechcem vás nudiť mojimi osobnými zážitkami. O tom, ako vážne sú moje problémy s krčnou chrbticou, však píšem preto, aby bolo jasné, že nehovorím o obyčajnej bolesti krku. Na základe toho si budete vedieť domyslieť, že nasledujúce riešenie, ktoré vám chcem ponúknuť, vám pomôže aj v prípade, že ste na tom podobne zle ako ja.
Hnedovlasá usmiata žena leží na bielom vankúši
No a teraz k tomu zázračnému riešeniu. O kvalitnom a ortopedickom matraci ani nebudem hovoriť, pretože taký, by mal mať každý jeden človek, a to bez ohľadu na to, či bolesťami chrbtice trpí, alebo niečo podobné nepozná ani v tom najhoršom sne. Na kvalitnom matraci, by ste však mali mať položený aj kvalitný anatomický vankúš Segum. Verte mi, správne zvolený vankúš dokáže vášmu krku, ramenám a v podstate aj hrudnej časti chrbtice, neskutočným spôsobom pomôcť. Už po prvej noci, ktorú som strávila na anatomickom vankúši, boli moje bolesti o poznanie slabšie. Po týždni ani nehovorím. Po takých dvoch mesiacoch spánku na správne tvarovanom vankúši, ma krčná chrbtica ráno bolela naozaj len veľmi mierne. Ak ste teda na tom podobne ako ja, jednoznačne vyskúšajte túto zmenu. Vankúše navyše nie sú extrémne drahé, takže nemáte čo stratiť.