Prírodná kozmetika nám môže pomôcť!

Najmä, ak hovoríme o produktoch zameraných na tvár, pokožku a vlasy. Tie prírodné sú totiž oveľa jemnejšie a menej agresívne. Keďže sú vyrábané na báze kvalitných prírodných surovín bez pridanej chémie, sú oveľa bezpečnejšie pre naše telo. Nie každý totiž dobre znáša chémiu či už na vlasoch alebo na pokožke. Niekomu sa môže vyhodiť ekzém, prípadne vytvoriť lupiny.
Prírodne produkty však nie sú také škodlivé! Sú vhodné pre všetky ženy, ktoré majú citlivejšiu pleť a majú problémy s alergiou. V dnešnej dobe sú už ľahšie dostupné ako to bývalo kedysi. Niektorí výrobcovia sa dokonca radi vracajú k pôvodným receptúram, ktoré sa využívali kedysi.kosmetický olej.jpg
Samozrejme, v drahších a lepších kozmetických salónoch máte takého produkty vo väčšom množstve, ako v bežne dostupných obchodoch. Nevýhodou je, že ich cena nie raz prevyšuje cenu klasického produktu o dva či trikrát viac. Avšak ak sa rozhodne používať prírodnú kozmetiku, myslíme si, že táto investícia sa oplatí.
Treba si však dávať pozor, aby ste sa nedali oklamať obálkami a etiketami. Nie všetko, čo sa zdá byť bez chémie a na čisto prírodnej báze, také aj v skutočnosti je. Na internete dnes už nájdete množstvo recenzií a odporúčaní na daný produkt a môžete si tak overiť, či tomu máte veriť alebo nie. Samozrejme, odborníci v salónoch či lekárnici vám tiež radi poradia a vyberú s vami to najlepšie.
Dokonca, ak sa vám pozdáva verzia kozmetiky založenej čisto len na rastlinnej báze, niet nad čím váhať! Dnes je už dostupných toľko možných výrobkov, že budete vedieť nájsť i tie, ktoré sú čisto vegetariánske a vegánske. Prípadne sa snažia nájsť alternatívy v podobe takých poľnohospodárov, ktorí pracujú hlavne ekologicky. ikeh.jpg
A čo je úplne najlepšie? Vaša pokožka a vlasy sa vám poďakujú!
Veríme, že vám náš článok pomohol a že sa pokúste aspoň raz skúsiť kozmetiku a produkty, ktoré sa líšia od tých klasických.