Striebro na krku si určite všimne každý

Na to, aby sme sa cítili atraktívne a boli spokojné vo svojej koži, nám netreba míňať nehorázne sumy, stačia aj drobné zmeny a úpravy vizáže a výsledok môže prekvapiť nielen nás samé, ale hlavne si to všimne naše okolie. Náš bežný štýl obliekania si zaslúži oživenie napríklad v podobe strieborného šperku. Staviť by sme mali na univerzálne doplnky, ktoré je možné využiť kedykoľvek a ktoré pristanú každému typu ženy a tiež veku, napríklad striebro. Tento kov je známy už od nepamäti, vyrábali sa z neho jednoduché ozdoby na krk, uši, ruky či nohy a tento spôsob skrášľovania žien, ale aj mužov, prežil až do dnešných dní. Strieborné šperky sa stali súčasťou našich outfitov v každom období života.

Originalita je základ úspechu

Na pultoch predajní či v online obchodoch je možné nájsť množstvo šperkov zo striebra, náušnice, retiazky, prstene, náramky, ale aj brošne či náhrdelníky, všetky majú spoločného menovateľa, a tým je ich univerzálnosť. Spomedzi šperkov sú obľúbené strieborné retiazky náušnice a tiež strieborné retiazky, ktoré zdobia naše dekolty a majú tvary točených, retiazkových, tenkých či hrubých reťazí alebo sú vo viacerých dĺžkach naraz, čo vytvára akýsi vodopád striebra. Všetky sú zo striebra rýdzosti 925/1000 a majú svoj punc.

Na to, aby bola žena príťažlivá a elegantná, stačia aj drobné zmeny v šatníku či doplnkoch, ktorým je dlhé roky verná. Zmena je vždy viditeľná, ak ju dokážeme aj prezentovať, a k tomu môžeme využiť aj strieborné retiazky. Ku každodennému oblečeniu si môžeme zvoliť jednoduchú, menej výraznú retiazku, aby náš outfit iba jemne korigovala, ale ak máme v pláne byť hosťom nejakého slávnostnejšieho aktu, večierka či plesu, to je už príležitosť na to, aby sme sa trocha viac odviazali a využili aj noblesné či extravagantnejšie druhy retiazok.

Krása môže mať aj jednoduchú podobu

Názov retiazka nemusí znamenať, že na krku nám bude visieť iba strieborná reťaz bez prívesku, práve naopak, v originalite prevedenia prívesku sa môže skrývať krása tohto typu šperku. Prívesky sa vyrábajú v tvare srdiečka, knihy, svoj prívesok majú všetky znamenia zverokruhu, existujú rozličné geometrické tvary a veľa iných druhov.