Adventný kalendár pre deti

Pomaly sa blíži čas adventu. Skúsme deťom vyrobiť adventný kalendár. Nie na jedno použitie, ale taký, ktorý Vám môže slúžiť roky rokúce.-

vánoce

Možnosti máme hneď niekoľko. Môžeme ho vytvoriť :

  • Z vlny
  • Z látky
  • Z dreva

Tieto budú určite trvácne. Ak dáva prednosť kalendárom na jedno použitie potom vám postačí:

  • Papierový
  • Perníkový

Ako ich robiť ? Najprv tie na jedno použitie. Kedysi som deťom urobila stromčekový. Z tvrdého papiera som si vytvorila veľký kužeľ. Slúžil mi na podklad pre lepenie kučeravých vetvičiek. Zo zeleného papiera som si povystrihovala papierové trojuholníčky do širšej časti trojuholníka som zabalila sladkosť. Tenšiu časť som nalepila na kužeľ. Treba lepiť zdola. Takto som si postupne vytvorila jednotlivé polia stromčeka. Vyzeral ako s natáčkami, alebo kučierkami. Na jednotlivé konáriky som napísala fixkou čísla.
Perníkový som robila z veľkého plátu medovníkového cesta. Upiekla som ho v tvare domčeka a upiekla som aj malé medovníčky štvorčekové, ktoré som potom cukrovou snehovou zložkou lepila a vytvárala kocky. Na vrch každej som snehovo-cukrovou polevou napísala čísla. Pozor nezabudnite dať do každej časti aspoň drobnosť a až potom priložiť vrchný diel kocky.
dárky

Takýto kalendár sa dá zjesť celý.
Keď boli deti väčšie uštrikovala som zo zvyškov vlny malé ponožky. Do každej som dala hračku z lega. Pekne som zaviazala a upevnila na drevený stromček, ktorý vytvoril manžel.. Narezal rúčku zo starej metly na 3 rozdielne veľké časti a poukladal ich na stôl rovnobežne. Najdlhšiu časť, strednú a najkratšiu časť. Na konci asi 5 cm z konca urobil dierku na prevlečenie. Rovnako na strane druhej. Potom špagát prevliekol cez všetky časti a hore nechal spojené konce slúžiace na zavesenie a zároveň, ako špic stromčeka. Na paličky som potom priviazala plné ponožky. Júj či to len bolo radosti. Stromček máme dodnes. Visí na chodbe a sú na ňom nie ponožky, ale gule.