Cestovanie do Kamčatky: poznámky stopára

Kamčatka je predmestím ruskej krajiny V skutočnosti je všetko veľmi jednoduché a v prípade Kamčatky to môže byť príjemne lacné a čo najprístupnejšie. To, čo som videl, keď som letel nad Kamčatkou, nie je v porovnaní s akoukoľvek Indonéziou… celé komplexy sopiek, farebných jazier, riek, kopcov, lesov… Ak si myslíte, že to stojí za to, alebo nie, potom si môžete byť istí, že to je ÁNO!

kamčatka

Ako môžem cestovať po Kamčatke?
Obdobie cestovania v Kamčatke je od júla do septembra. Náklady na prehliadky v Kamčatke sú vysoké ale návšteva všetkých území je bezplatná.
Prehliadky a výlety v Kamčatke
Ak máte peniaze a prišli ste si len oddýchnuť, potom je vám k dispozícii veľké množstvo turistických organizácií, vyberte si výlety a exkurzie pri príchode na miesto alebo cez stránky, ktoré ponúkajú zájazdy.

Cez Kamčatku v prenajatom aute
V Petropavlovsk-Kamčatskij si môžete prenajať auto na nezávislé výlety. Náklady, v závislosti na ročnom období a značky auta – 2-4 tisíc rubľov za deň (v priemere). Benzín v Kamčatke stojí okolo 44 rubľov za liter. Môžete jazdiť po mnohých strmých miestach s výnimkou niektorých, kde pôjde len snežný skúter alebo ZIL, alebo vrcholy a sopky, kde môžete vyliezť len s vlastnými nohami.
Práca v Kamčatke a cestovanie za plat
Kto je potrebný? Vlastne medzi požadovanými sú : kuchár (varenie jedla na kempovanie, rybárčenie, rafting), vrátnik (nosenie batohov pre hýčkaných turistov), ​​asistent sprievodcu alebo sprievodca sám (sťahovať trasy, čítať literatúru a viesť skupinu, ak máte príslušné skúsenosti, samozrejme), alebo prekladateľa (veľmi relevantné). Ak poznáte iné jazyky než angličtinu, potom sú prácičky platené celkom pekne.

vlny

O cenách na Kamčatke
Všeobecne platí, že ceny na Kamčatke nie sú tak transcendentné, ako sa bežne predpokladá, ak nechcete brať do úvahy ovocie a mliečne výrobky. Pol litra kefíru 70 rubľov, bochník chleba stojí 30 rubľov, konzervované potraviny sú rovnaké ako v každom malom meste na pevnine.Pešia turistika a rafting sú rôzne, návšteva teritórií je zadarmo a ceny za turistiku a výlety sú bláznivé, takže buďte múdri, sťahujte mapy do svojich telefónov a choďte na cestu sami. Určite sa zamilujete do polostrova sopiek.

Posted in Nezařazené