Cestovanie do Kamčatky: poznámky stopára

Kamčatka je predmestím ruskej krajiny V skutočnosti je všetko veľmi jednoduché a v prípade Kamčatky to môže byť príjemne lacné a čo najprístupnejšie. To, čo som videl, keď som letel nad Kamčatkou, nie je v porovnaní s akoukoľvek Indonéziou … celé komplexy sopiek, farebných jazier, riek, kopcov, lesov … Ak si myslíte, že to stojí za to, alebo nie, potom si môžete byť istí, že to je ÁNO!

kamčatka

Ako môžem cestovať po Kamčatke?
Obdobie cestovania v Kamčatke je od júla do septembra.  Náklady na prehliadky v Kamčatke sú vysoké ale návšteva všetkých území je bezplatná.
Prehliadky a výlety v Kamčatke
Ak máte peniaze a prišli ste si len oddýchnuť, potom je vám k dispozícii veľké množstvo turistických organizácií, vyberte si výlety a exkurzie pri príchode na miesto alebo cez stránky, ktoré ponúkajú zájazdy.

Cez Kamčatku v prenajatom aute
V Petropavlovsk-Kamčatskij si môžete prenajať auto na nezávislé výlety. Náklady, v závislosti na ročnom období a značky auta – 2-4 tisíc rubľov za deň (v priemere). Benzín v Kamčatke stojí okolo 44 rubľov za liter. Môžete jazdiť po mnohých strmých miestach s výnimkou niektorých, kde pôjde len snežný skúter alebo ZIL, alebo vrcholy a sopky, kde môžete vyliezť len s vlastnými nohami.
Práca v Kamčatke a cestovanie za plat
Kto je potrebný? Vlastne medzi požadovanými sú : kuchár (varenie jedla na kempovanie, rybárčenie, rafting), vrátnik (nosenie batohov pre hýčkaných turistov), ​​asistent sprievodcu alebo sprievodca sám (sťahovať trasy, čítať literatúru a viesť skupinu, ak máte príslušné skúsenosti, samozrejme), alebo prekladateľa (veľmi relevantné). Ak poznáte iné jazyky než angličtinu, potom sú prácičky platené celkom pekne.

vlny

O cenách na Kamčatke
Všeobecne platí, že ceny na Kamčatke nie sú tak transcendentné, ako sa bežne predpokladá, ak nechcete brať do úvahy ovocie a mliečne výrobky. Pol litra kefíru 70 rubľov, bochník chleba stojí 30 rubľov, konzervované potraviny sú rovnaké ako v každom malom meste na pevnine.Pešia turistika a rafting sú rôzne, návšteva teritórií je zadarmo a  ceny za turistiku a výlety sú bláznivé , takže buďte múdri, sťahujte mapy do svojich telefónov a choďte na cestu sami. Určite sa zamilujete do polostrova sopiek.

Posted in Nezařazené