Kupovanie novej firmy

Ste začínajúci podnikateľ a rozhodli ste sa pustiť do svojho plánovaného biznis plánu, alebo ste naopak skúsený živnostník a chcete rozbehnúť nový podnikateľský projekt? V každom z uvedených príkladov k tomu budete potrebovať svoju firmu.

A od toho sú v ponuke firmy na predaj v prípade, ak nechcete strácať čas (a nervy) pri zakladaní novej firmy a prejsť si celým náročným byrokratickým postupom. Konateľom v obchodnej spoločnosti môžete byť ihneď po prevode obchodného podielu!

Dôvodom takéhoto rýchleho nadobudnutia obchodnej spoločnosti je, že táto má už vybavené všetky potrebné pohľadávky a je pred – založená, zvykne sa jej vravieť ready – made s.r.o.

Kariéra, kompas

Ready – made je novozaložená firma, ktorá vznikla preto, aby sa predávala a bola v ponuke firiem na predaj, kde si ju môžu nájsť záujemcovia o novú obchodnú spoločnosť s tým, že si kúpia túto „hotovú“ firmu a nemusia ju zakladať sami. V ponuke sa najčastejšie stretnete s obchodnými spoločnosťami s ručením obmedzeným (s.r.o.). Ide totiž o najpoužívanejšiu formu podnikania na Slovensku.

Šípky, úspech

Pri zakladaní s.r.o. sa v úvode musí zaplatiť základné imanie, ktorým spoločnosť ručí. V tomto prípade spoločníci neručia svojim osobným majetkom, ale práve týmto základnými imaním, ktorého minimálna čiastka musí byť 5 000 eur. Veľkou výhodou pri kúpe ready – made je, že tieto už základné imanie splatené majú a táto povinnosť teda novému majiteľovi odpadá. A nielen to!

  • Ready – made spoločnosti sú už takisto zapísané v Obchodnom registri, majú pridelených niekoľko bežných živnostenských opatrení a mnohé z nich sú zaregistrované u správcu dane. Majú pridelené IČO a DIČ.

V ponuke predaja firiem sa pravdepodobne stretnete aj s tými, ktoré majú za sebou obchodnú históriu a tu je dôležité, aby bola firma preverená a existovala garančná zmluva, že je takáto firma čistá.