Motocross alebo bežná jazda mestom? Nepodceňujte kvalitu bezpečnostných doplnkov!

Investícia do motorky a následného vybavenia by mala byť rozumná, teda mala by čo najviac spĺňať kritériá našich predstáv o jazde. Samozrejme musíme venovať pozornosť aj bezpečnosti, na treťom mieste však aj určitému komfortu a praktickému hľadisku.

motocros

Zamerať sa na tieto detaily je vo svojej podstate veľmi potrebné, nakoľko „jazda na motorke“ je veľmi obšírny pojem a môže zahŕňať bežnú jazdu na zmrzlinu, ale aj športové závody, motocross, výlety po náročnom alebo dlhom teréne,… no určite viete kam smerujem a každý z nás má zrejme svoje súkromné predstavy či plány, ako by vysnívanú motorku spolu s výbavou využil čo najlepšie. Na základe týchto predstáv by sme mali následne vyberať, respektíve zúžiť naše hľadisko a výber na konkrétne kategórie (športové, chopper, cross, skúter,…) alebo sa orientovať na modely, ktoré majú univerzálne využite prakticky do každého terénu.

Rovnakú pozornosť a záujem by sme mali venovať aj výberu tej správnej prilby, kedy napríklad v prípade bežnej jazdy mestom budeme preferovať inú prilbu, než keby sme jazdili motocross a potrebovali by sme sa zamerať na motocross prilby, ktoré sú samozrejme prispôsobené náročnejším podmienkam a vyššiemu riziku pádu či nehôd. V takom prípade vravíme o stávke na istotu a bezpečnosť (či už pri normálnej alebo športovej jazde) v žiadnom prípade nesmieme podceniť a radšej priamo investovať do kvality.

přilba motocros

Napríklad v prípade spomenutého motocrossu boli vyrobené špeciálne prilby so šiltom a špicatou bradou, no tieto typy prilby postupne začíname vidieť aj na bežných cestách z dôvodu ich rastúcej popularity, kedy viacerých motorkárov priťahujú svojim cool výzorom, špecifickým štýlom a hlavne kvalitným prevedím, ktorý sa postará o naše bezpečie na cestách. Väčšinou však vidíme aj akúsi kombináciu medzi crossovými modelmi s vizorom 4000.