Počet objednávok z Číny sa na Slovensku zvýšil až o 40% !

Boli časy keď počet importovaných tovarov na náš trh nepredstavoval ani jednu polovicu tovaru, ktorý si ľudia boli ochotní zakúpiť.
Doba sa ale zmenila. Textilná výroba u nás aj u našich susedov z Vyšehrádskej skupiny za posledné obdobie poklesla veru na minimum. Idete do obchodu a hľadáte pekný slovenský textilný tovar ? Nepochodíte. Pripustite teda, že ak nie je slovenský, tak nech je aspoň z niektorej susednej krajiny. Ani toto nepomôže.Kvalitné naše výrobky pre „nekonkurencieschopnosť“ žiaľ vymizli. Máme tu tovar z Číny.

rifle

Idete do predajne s elektrospotrebičmi ? Prekvapia vás výrobky z Číny. Aj tie čo sa tvária, že sú z Európskej únie, sú vlastne poskladané zo súčiastok vyrobených kde inde- no predsa v Číne.

Môžeme ísť rad radom, obchod za obchodom a záver bude totožný.
Môžeme sa teda diviť, ak v čase prekvitajúceho internetového obchodovania narastie počet objednávok na výrobky vyrobené v Číne priamo z Číny? Nemôžeme ! Prečo nakupovať cez sprostredkovateľa, ktorý mnohokrát nemá mieru v tom, koľko chce na jednom výrobku zarobiť? Ak si zoberieme iba napríklad fotorámčeky rôznych tvarov a veľkostí na rôzne množstvá fotografií a objednáme si ich z Číny- zaplatíme aj s dopravou do 5€. Choďte sa pozrieť do našich obchodov a fotoslužieb. Cena bude nad 25€. Neprimerané navýšenie pôvodnej ceny. Ak by stál 8-10€ nikto by ho z Číny neobjednával- zvíťazila by naša lenivosť. No pri takomto rozdiele si ho väčšina internetovo zdatných objedná predsa z Číny.
Štatistiky vraj hovoria a 40% náraste ! Ešte stále sa čudujete ? Alebo zvažujete aj vy že si najbližšie spotrebný tovar objednáte priamo z Číny ?

oblečení

Kam porastie počet objednávok v budúcom roku ? Začneme konečne vyrábať aj my výrobky, ktoré sa svojou kvalitou postavia čelom k čínskemu tovaru ? Áno, cenu nepodlezieme- kvalitu ale dodať môžeme.