Rusko povie spoločnosti Google, aby po volebných protestoch neoznamovala „nezákonné“ udalosti.

Ruský štátny dozorca v oblasti štátnej komunikácie požiadal firmu Google o zastavenie inzercie „nelegálnych hromadných udalostí“ na svojej video platforme na YouTube.
Desiatky tisíc Rusov predstavili, čo pozorovatelia označili v sobotu z ôsmich rokoch za najväčší politický protest krajiny. Odmieta tvrdé zásahy, ktoré požadujú slobodné voľby do zákonodarcov mesta Moskvy. Udalosť vysiela naživo viac kanálov na YouTube.Ruska vlajka.jpg
Strážny pes, Roscomnadzor, uviedol, že niektoré subjekty kupujú od firmy YouTube reklamné nástroje, ako sú oznámenia push, s cieľom šíriť informácie o nezákonných hromadných protestov vrátane tých, ktoré sa zameriavajú na prerušené volieb.
Uviedlo, že Rusko považuje zlyhanie organizácie Google na žiadosť za „zásah do jej suverénnych vecí“ a „nepriateľský vplyv a prekážka demokratickým voľbám v Rusku“.
Ak firma neprijme opatrenia na zabránenie propagácie udalostí na svojich platformách, Rusko si vyhradzuje právo na to zodpovedajúcim spôsobom reagovať, uviedol Roskomnadzor bez uvedenia podrobností.
Za posledných päť rokov RUS zaviedlo prísnejšie zákony, ktoré vyžadujú, aby vyhľadávacie nástroje vymazali niektoré výsledky vyhľadávania, služby zasielania správ na zdieľanie šifrovacích kľúčov s bezpečnostnými službami a sociálne siete na ukladanie osobných údajov RUS používateľov na serveroch v krajine.
Hovorca giganta v krajine v nedeľu odmietol komentovať.vlajka ruska.jpg
Moskva zaznamenala regulačný tlak na giganta, jedného z hlavných rivalov krajinárskej firme Yandex v oblasti internetového vyhľadávania.
Koncom roka 2018 RUS uložilo gigantu pokutu vo výške 500 000 rubľov za nedodržanie zákonnej požiadavky na odstránenie určitých položiek z výsledkov vyhľadávania.
Začiatkom toho roku organizácia Google odstránila reklamu ruského lídra opozície Alexeja Navalného na YT, pretože úrady sa sťažovali, že videá porušujú zákon zakazujúci kampaň pred hlasovaním pre regionálnych guvernérov.