Tenis

Tenis vládne po celom svete ako vzrušujúci divácky šport, ako aj zábavné hobby. Tenisti hrajú rozmanitosť od vysoko platených profesionálnych športovcov, ktorí súťažia vo veľkých turnajoch až po amatérov, ktorí sa o víkende stretnú s priateľmi. Skúsení a aj ľudia na invalidnom vozíku môžu súťažiť na svetových tenisových kurtoch.

tenis

Obľúbenosť tenisu je pravdepodobne posilnená jeho flexibilitou ako športom. Tenis sa môže hrať kedykoľvek počas roka, v interiéri alebo vonku a športovcami každého veku.
Či už ide o profesionálnych športovcov alebo amatérskych fanúšikov, deti alebo dospelých, zámerom tenisových hráčov je zasiahnuť loptičku zasahujúcu po ploche cez sieť do súperovho ihriska. Tenisové zápasy sa obvykle hrajú samostatne, ktoré pozostávajú z dvoch protivníkov; alebo sa hrá ako štvorhra, ktorý pozostáva z dvoch protichodných tímov s dvomi hráčmi. Tenis je opäť olympijským športom po 60-ročnej neprítomnosti z hier.

Vybavenie
Požiadavky na vybavenie tenisového hráča sú jednoduché, pozostávajú iba z rakety, tenisových loptičiek a pohodlnej obuvi a oblečenia.
Začiatočník by mal študovať svoje možnosti predtým, ako si kúpi svoju prvú tenisovú raketu. Rakety sa dodávajú v širokej škále materiálov a s rôznymi vlastnosťami, ktoré ovplyvňujú výkon, kontrolu, absorpciu nárazov a manévrovateľnosť. Napríklad silu tenisovej rakety určuje hlavne veľkosť hlavy, pružnosť rámu a napínanie struny.

raketa

Dokonalá hliníková raketa bude stáť okolo 30 eur. Ale cena grafitovej rakety môže stúpať na 300 a viac.
Tenisové rakety sú všeobecne klasifikované ako začiatočníci, pokročilejší alebo pokročilí. Hráč by si mal vyberať raketu s úderom 95 až 105 štvorcových centimetrov, ak sú jeho atletické schopnosti sú lepšie ako priemer. Hráč by si mal vyberať raketu s úderom do výšky 115 palcov, ak jeho atletické zručnosti sú menej ako priemerné.