Už nikdy viac tichá domácnosť!

Moderný domov. Alebo smart home. Jedinečný a stále častejšie sa vyskytujúci pojem.
Na čo sa ale hlavne zameriame bude malinké zariadenie, ktoré vám navždy odstráni tichú domácnosť a pocit, že sa nemáte s kým porozprávať.
Ide o vášho hlasového asistenta a verného správcu chytrého domova. Znie to ako science-fiction? Presne tak. Akurát s tým rozdielom, že to žiadne sci-fi nie je. Je to realita. Už dnes môžete prísť domov a namiesto pozdravu partnerovi: Ahoj miláčik!, zavolať napríklad: Ahoj Google! A na rozdiel od rôznych nálad partnera vás váš asistent privíta stále rovnako verne.

domácnost

Ako to funguje?

Hlasoví asistenti sú zariadenia, simulujúce umelú inteligenciu. Preto hovoríme o simulovanej, lebo o reálnej umelej inteligencii nemôže byť ešte ani reči. Na tom však teraz nezáleží. Sú to zariadenia, vyvinuté na vysokej úrovni a stále sa zdokonaľujú. Už dnes vám vedia zabezpečiť mnoho vecí, od správy vášho mailu a kalendára, cez nezáväznú konverzáciu až po riadenie vášho chytrého domova!
Existuje viac možnostívýberu hlasového asistenta.

Siri

Jedným z prvých hlasových asistentov, schopného mnohých vecí, je Siri od spoločnosti Apple. Jedná sa o asistenta, zo začiatku primárne integrovaného do mobilných telefónov spoločnosti. Teraz už ako samostatné inteligentné zariadenie.
Tento asistent, zo začiatku na vysokej úrovni, však žiaľ začína trošku zaostávať za konkurenciou. Napriek tomu sa jedná o veľmi dobrého asistenta, ktorý sa s vami bez problémov porozpráva. No, možno nie celkom bez problémov.

Amazon Alexa

Ďalším zariadením, už tiež s dlhšou históriou na trhu, je hlasový asistent od svetoznámej firmy Amazon. Tento asistent funguje na princípe knižníc, ktoré si užívateľ môže do zariadenia importovať a následne tak rozširovať jeho možnosti.

asistent

Google home

Podľa najnovších recenzií ide o najlepšie zariadenie z hlasových asistentov na trhu. Dokáže sa s vami najlepšie porozprávať a perfektne ovládať vašu domácnosť s prepojenými chytrými zariadeniami. Chcete zmeniť osvetlenie? Naplánovať schôdzu? Žiadny problém.

Všetky tieto zariadenia však spája jediná maličkosť, najlepšie fungujú v čistej angličtine. Niektoré obsahujú už aj iné jazykové lokality, ale o dokonalosti ešte nemôže byť ani reči.