Vhodné a funkčné osvetlenie vo všetkých priestoroch

S interiérom ako aj exteriérom sa spája tiež funkčné a efektívne osvetlenie. Pri jeho výbere ako aj následnom umiestnení však máme na výber niekoľko možností a zrejme chceme vybrať tú najvhodnejšiu. Osvetlenie, to totiž nie je iba jedna žiarovka s rovnakými vlastnosťami, ale podstatne širší pojem. Tak, ako sa do vnútorných priestorov hodí napríklad úsporná led žiarovka, pre vonkajšie plochy je to zas výkonný, moderný a energiou šetriaci led reflektor.Svetlá, osvetlenie.jpg
Niektoré veci si tak pri výbere môže ujasniť už vopred a začať napríklad otázkou, aké činnosti zvykneme v danej miestnosti pravidelne vykonávať?
K niektorým činnostiam možno budeme potrebovať konkrétne, respektíve silnejšie osvetlenie, než sa len uspokojiť s celkovým rozsvietením miestnosti. Takisto je vhodné spojiť typ miestnosti so zodpovedajúcim typom osvetlenia, kedy sa v kúpeľni môžu hodiť praktické led svetlá v okolí zrkadla, zatiaľ čo v detskej izbe napr. stolové lampa pri čítaní. Závesné svietidlá sa zasa hodí umiestniť do kuchyne nad jedálenský stôl a šikovným spôsobom sa dá osvetliť tiež kuchynská linka pomocou led pásikov.

  • Osvetlením ale možno potrebujeme niečo konkrétne zviditeľniť.

Tu máme k dispozícii nástenné svietidlá, ktorými môže upútať pozornosť na určité prvky, ako napríklad na ozdobnú či dekoračnú stenu, alebo zvýrazniť luxusne pôsobiace nábytok.Osvetlenie priestoru.jpg

  • Dokážeme osvetliť vzniknuté tmavé miesta.

V nejednom prípade sú v miestnosti isté „čierne ovce“, respektíve časti, ktorým sme nevenovali veľkú pozornosť a sú akoby zabudnuté. Krajší a najmä sympatický efekt ale vytvorí miestnosť, ktorá bude osvetlená detailne a nevynechá ani tieto miesta, najčastejšie sú nimi rohy dotyčného priestoru.

  • Vítanou vlastnosťou jestmievateľnosť

Tá sa dá dosiahnuť inštaláciou stmievačov, ale takisto kúpou moderných led žiaroviek, aké stmievateľnosť poskytujú, rovnako ako aj jej nastavenie.