Že na zdravé stravovanie nemáte chuť a ani náladu? Tak to zvážte

Fakt, že nevenujeme ani najmenšiu pozornosť téme zdravého stravovania môže mať negatívny dopad nielen na naše kilá navyše a postavu, ale takisto na naše zdravie v rôznych neželaných formách.

Tak spomeňme zvýšenú pravdepodobnosť vzniku civilizačných ochorení, vysokého krvného tlaku, srdcovo-cievnych ochorení, pocitu ťažkých nôh a častého zadýchavania, ale aj kožné problémy, alergie a tráviace ťažkosti. A sú to ešte aj negatívne následky viditeľné na našich zuboch a tiež nechtoch. A toto všetko sú vlastne bežné ochorenia či stavy, ku ktorým sme v prípade nezdravej životosprávy oveľa náchylnejší. Každý z nás je len človek a našou super schopnosťou dokáže byť len to, že sa dokážeme, resp. chceme o seba starať a dávať si záležať na svojej kondícii.

jablko, voda

  • Nie je to však z hľadiska stravy len o samom obmedzovaní sa, ale pozornosť naopak musíme venovať aj pravidelnému prísunu potrebných živín, minerálov a vitamínov.

Dôležitá je preto zdravá výživa a dôvody, prečo sa aj vám oplatí držať sa zdravšieho stravovania, alebo ak ste s ním ešte nezačali, tak sa do neho pomaly ale isto pustiť.

Ako bolo spomenuté na začiatku, nie je to len o snahe dosiahnuť prirodzene štíhlejšiu postavu. Je to tiež o aspektoch, čo nám dokážu skvalitniť a predĺžiť život. Respektíve priniesť tiež fakt, že náš život nebude zbytočne narušený ľahšími či ťažšími zdravotnými obmedzeniami. S úpravou stravy dokážeme znížiť riziko problémov s vysokým krvným tlakom či napríklad cholesterolom. Dokonca znižujeme riziko infarktu.

usmiata žena, zelenina, varenie

S úpravou stravy a životosprávy sa následne zlepší náš vzhľad. Nielen z hľadiska úbytku neželaných tukových zásob, ale celkovo budeme vyzerať zdravšie. Vrátane toho, ako pôsobíme na druhých, ako aj z pohľadu zdravého chrupu, pokožky a nechtov. Spolu s tým rovnako porastie naše sebavedomie.