Zo skla sa vyrábajú aj iné predmety ako vázičky

Využívanie skla a hliníka sa posunulo na vyššiu úroveň, kým v minulosti to boli iba technické produkty, dnes je ich pole využitia oveľa širšie. Sklo aj hliník patria do kategórie takmer nezničiteľných materiálov, sú však nadčasové, ekologické a ich údržba sa zužuje iba na umývanie či utieranie povrchu a prípadné leštenie.

IMG_20160224_164802

Sklo si najčastejšie spájame s oknami, v ktorých tvoria výplň, nájdete ho aj v iných polohách, napríklad ako zábradlie na schodisku alebo balkónoch či terasách. Drevené zábradlia však stále zostávajú veľmi obľúbené, no vyžadujú si viac starostlivosti ako spomínané sklo. To navyše dodáva celému priestoru nádych luxusu a originality, je znakom moderného dizajnu a zároveň bezpečnosti. Použité na schody je zábradlie zo skla fantastickým spojením funkčnosti a elegancie, jeho priezračnosť navyše dokáže do priestoru priniesť svetlo, čo oceníme aj v miestnostiach, kde priame slnečné svetlo absentuje. Priestor sa tak opticky nezmenší, ale schopnosťou presvetlenia ho naopak na pohľad zväčší.

Sklo, ktoré sa na výrobu zábradlia používa, je bezpečnostné, takže spĺňa všetky požiadavky na zabezpečenie ochrany zdravia užívateľov. Možnosti prevedenia skleneného zábradlia sú dve: sklo sa upevní do hliníkových rámov alebo môže byť bezrámové, vďaka ktorému dosiahnete najčistejší detail. Sklo sa uchytáva najčastejšie na bodové úchyty, ktoré sa vyrábajú z nerezu alebo sa kotví do hliníkového profilu. Ukotvenie je možné buď zhora alebo z bočnej strany schodov. Profily je možné aj skryť zapustením v podlahe, tak bude sklenené zábradlia pôsobiť, že vyrastá priamo zo zeme. Dosiahnete jednoduchý a čistý detail. Najčastejším materiálom na profily je nerez alebo hliník v úprave elox či inox. Doplniť zábradlie o madlo z dreva alebo z nerezu nie je žiadny problém, ba dokonca je to v mnohých prípadoch aj žiaduce, zábradlie sa tak stane pre užívateľov príjemnejšie.

art-zabradlie

Sklenené zábradlia sa vyrábajú na mieru, takže nejaký jednotný cenník neexistuje. Do ceny sa zahŕňa množstvo a typ materiálu, tvar diela a tiež atypické a špeciálne prvky, ak sú potrebné. No ak chcete svoj interiér vynoviť a dodať mu nádych elegancie a luxusu, sklo je na tento účel priam stvorené.