Ako vplýva životný štýl na našu pleť?

Naša pleť je každodenne vystavená prostrediu a nečistotám v ovzduší. Každodenne sa dotýkame svojich tvári rukami, na ktorých je veľké množstvo baktérií. Nedostatok spánku a nesprávna strava, nedostatočná hydratácia. Naša pleť na všetko reaguje a tak isto slúži ako znak toho, že niečo v našom tele nieje v poriadku. Náš životný štýl, zvyky a rutina sa odrážajú na našej pleti. Je indikátorom mnohých zmien v našom organizme aj živote. Keď spozorujeme na našej tvári nedokonalosti okamžite používame veľké množstvo produktov. Masky, toniká, krémy, oleje, séra alebo mastičky. Okrem toho, že prehnané používanie chemických produktov našu pleť ešte viac upchá a znečistí tak na všetku túto starostlivosť minieme nemalé množstvo financií. Práve preto som sa rozhodla napísať niekoľko jednoduchých tipov, ktoré vytvárajú veľký rozdiel v kvalite vašej pokožky.

tvář.jpg
 
Hydratácia
Veľkou chybou je to, že zabúdame na výživu. Ako aj naše telo, aj naša pleť potrebuje vodu. Preto pite veľa vody, to čo prijímate do tela sa odráža na vašej tvári. Pokiaľ máte mastnú pokožku neznamená, že by ste mali používať vysušujúce krémy. Práve naopak, mi by ste používať krémy s hydratačnými vlastnosťami. Vaša pokožka v tej chvíli potrebuje ešte väčšie množstvo výživy.

kosmetika.jpg

Strava
Táto časť je pre každého individuálna. Ale ako som už spomínala v predchádzajúcich vetách, to čo prijímate do tela sa odzrkadľuje na vašej pokožke. Snažte sa prijímať zdravú stravu, vyhýbajte sa polotovarom, fastfoodom, príliš mastným alebo praženým jedlám. Odpadové látky sa vylučujú aj cez vašu kožu. Zmena stravy na výživnú a zdravú je dobrá pre celý organizmus, imunitný systém ale aj celkový pocit. Znižuje to únavu a stres, ktorý je tiež dôvodom vyrážok a začervenania.

Produkty
Sledujte zloženie produktov, ktoré používate. Snažte sa hľadať tie, ktoré majú prírodné zloženie. Vyhýbajte sa tým s veľkým množstvom látok, ktoré ani neviete prečítať alebo preložiť. Hľadajte prirodzené alternatívy. Namiesto kupovania masky si môžete jednoducho vytvoriť doma sami svoju vlastnú na základe vášho typu pleti. Mnoho inšpirácie môžete nájsť na internete a YouTube.