Pomalý internet dokáže človeka poriadne spomaliť

Pomalý internet je vec, ktorá rozhnevá aj toho najpokojnejšieho človeka, a to o to viac, ak tento nástroj potrebujete pre svoju prácu. Verte, že viem o čom hovorím. Podstatná časť mojich príjmov pochádza práve z práce z domu, teda cez internet. V nasledujúcom článku, vám pravdepodobne veľmi neporadím. Rád by som sa s vami ale rád podelil o moje skúsenosti, ktoré vám možno aspoň v niečom trošku pomôžu.

typizace.jpg
 
Ja osobne cez internet sťahujem a  posielam naozaj veľké súbory. Hovorím o veľkostiach okolo niekoľko stoviek GB. Žijem na mieste, kde som vôbec rád, že nejaký internet mám. Ide totiž o odľahlú lokalitu, kde ešte pred pár rokmi táto možnosť nebola reálna. Doba ale ide dopredu, takže dnes túto vymoženosť mám. Spomínané súbory však chodím vždy posielať do mesta. Avšak ani to mi zatiaľ veľmi môj život neuľahčilo. Ani internet cez optický kábel totiž nedokáže také kvantum dát odoslať skôr ako za deň, či dokonca dva.
Z mojich skúseností môžem povedať, že najrýchlejší spôsob ako zaslať veľké súbory, je 4 G signál cez telefón. Tí ,ktorí sú v tejto oblasti doma, sa teraz možno chytajú za hlavu. Môžem dať čestné slovo na to, že ani ja nie som úplne včerajší a vyskúšal som naozaj všetky možnosti. Ako som spomenul, optika ma naozaj sklamala.

webdesing.jpg

Preto to riešim tak, že si zaplatím neobmedzený dátový balíček na telefóne. To ma vyjde na necelých päť eur. Idem do mesta, alebo na miesto kde môj telefón chytá dobré 4Géčko, napojím ho na notebook a posielam. Takáto situácia u mňa nastáva asi dva až tri krát za mesiac. Ak si už tento balíček zaplatím, snažím sa v jeden deň poslať všetko čo potrebujem. V konečnom dôsledku ma to vyjde finančne omnoho výhodnejšie, akoby som mal neustále cestovať do mesta a čakať celé hodiny. Ako som povedal už na začotku tohto článku, pravdepodobne som vám veľmi nepomohol. Na druhej strane, ak bojujete s podobným problémom ako ja, vyskúšajte takéto riešenie. Navyše ak máte vo svojom telefóne neobmedzené dáta zaplatené neustále, nemáte čo stratiť.

Posted in Nezařazené