Nezabíjajte život zbytočne rokmi v škole

Na začiatok nám dovoľte jednoduchú otázku. Prečo sa naháňate za titulom a nie za vzdelaním? A odpoveď. No preto že to tak che spoločnosť, chcú to vaši rodičia, vaši starý rodičia, brat, sestra, no jednoducho všetci naokolo vás. Uvedomte si ale že vzdelanie je kľúč k úspechu a nie titul. Množstvo bohatých a úspešných ľudí nedosiahlo alebo nedokončilo vysokú školu a napriek tomu sú to vzdelaný a úspešný ľudia. Steve Jobs, Richard  Branson, henry Ford alebo Bill Gates. To je len zlomok ľudí ktorý to dokázali, a ukázali tak že sato dá aj bez titulu pre menom.

studium.jpg

Určite sa aj tu teraz nájdu ľudia čo povedia že peniaze nie sú jediný ukazovateľ úspechu, dokonca sa nájdu aj taky ktorá budú mať tú drzosť a povedať nerobím to pre peniaze. Tak potom na čo toľko študujete? Snáď nie preto že chcete pracovať za pokladňou v obchodnom dome alebo charitu. Ak by existovala rodová línia medzi úspešnými a neúspešnými ľuďmi tak potom by tvrdá práca a vzdelanie boli pokrvný príbuzný a škola ich vzdialená rodina. Ak sa na to pozriete. Tak ak vzdelanie je kľúč, potom škola je zámok. Škola vás naučí pravidlám. Skúšajúci pri skúškach pozná tú jedinú správnu odpoveď, a všetko čo poviete mimo daných možností je označené za nesprávne pretože je to mimo akceptovaných odpovedí. A preto to nemôže byť správne.

svoboda.jpg

Ešte stále neveríte? Počuli ste o Malconovi X ktorý odišiel zo školy a preslávil sa vedomosťami ktoré ale získal vo vezení. Samozrejme že nie, nik ani nechce aby ste vedeli. Nedajte sa zmýliť že tu tvrdíme že škola je zlá. Ale mali by ste prehodnotiť čo chcete v živote dosiahnuť. Ak nie je vaším snom byť lekár, právnik alebo čokoľvek iné kde ten titul jednoducho potrebujete nemá význam aby ste strávili roky života v škole. Namiesto budovania svojho sna. Pretože ak sa zamestnáte, budete pracovať na sne niekoho iného len nie na tom vašom. Prehodnoťte svoj pohľad na vzdelanie. Pretože to nie je opakovanie faktov a skutočností len aby ste prešli do ďalšieho ročníka a na konci spravili skúšky. Ale o tom čo v skutočnosti chcete a idete za tým.