Dovolenka cez internet

Už pred koncom roka sú na internete aj v cestovkách ponuky na letnú dovolenku pre budúci rok. Je úplne bežným pravidlom, že si v novembri alebo decembri vyberieme dovolenku na ďalšie leto.
Patríte skôr ku konzervatívcom, ktorí chodia do klasických predajní- do cestovných kancelárii a agentúr, alebo ste zástancom kúpy cez internet ?
Aj jeden aj druhý spôsob majú svoje výhody.

cestovní kancelář

  • Nákup v klasickej cestovnej kancelárii prináša so sebou čaro osobného kontaktu a krásneho katalógu, ktorý tam dostaneme. Vždy chodím do tej istej cestovnej agentúry. Agentúra je oproti kancelárii výhodnejšia v tom, že ponúka produkty niekoľkých cestovných kancelárii a nie je nútená chváliť a preferovať jeden produkt. Keď prídete do konkrétnej cestovnej kancelárie- Satur, Kartago…dostanete tam iba ich katalóg a ponúknu Vám iba ich ponuku. Ak však prídete do cestovnej agentúry- dajú vám hneď niekoľko katalógov a vedia porovnať jednotlivé ponuky. Urobia akoby „predvýber“ pre vás. Ponúkajú produkty v tých istých cenách ako cestovky- to sa nemusíte báť. Kúpa takýmto spôsobom je výhodná v tom, že vám osoba znalá vyberie to najlepšie z ponuky mnohých a navyše vidíte konkrétnu osobu, ktorej dávate peniaze a konkrétne miesto, kde môžete prísť v prípade reklamácie, alebo zmien. To je najväčší benefit tohto spôsobu predaja.
  • Nákup cez internet je obľúbený hlavne u mladých- tí nič nepotrebujú zložito riešiť, rozhodujú sa podľa recenzie a podľa ceny. Dovolenka kúpená cez internet je samozrejmosťou. Silne ale pochybujem, že si preštudujú zmluvné podmienky, že si pozrú garančný list- teda či cestovná kancelária je poistená proti úpadku. Všetko je v poriadku pokiaľ…Vtedy príde problém- získam peniaze späť? Aké sú moje možnosti reklamácie ? Môžem síce písať reklamáciu- ale komu ?

počítač
Som asi človek konzervatívny. Potrebujem pri kúpe dovolenky vidieť konkrétneho človeka, ktorému dávam svoje peniaze a od ktorého získavam overené informácie.
Áno kupujem aj ja niekedy dovolenku cez internet- ale ide skôr iba o ubytovanie na pár nocí v konkrétnom hotelíku alebo apartmáne- nie cez sprostredkovateľa.

Posted in Nezařazené