Koniec nelegálnym filmom a seriálom na internete je tu

To o čom sa v kuloároch šepkalo už dlhšie sa stalo skutočnosťou. Koalícia svetla a všetkých ktorý stoja na správnej strane rieky beznádeje dokázala po rokoch nemožné. Podarilo sa jej totiž zastaviť šírenie nelegálneho multimediálneho obsahu na internete. A zachrániť tak všetkých tých ktorý stále nemajú dosť.Binárny kód.jpg
 
Tak aj takto „básnicky“ by sa dalo opísať víťazstvo spoločností ako sú napríklad aj Amazon, HBO či starý známy Warner Brothers a ich aliancia ACE.  Pretože sa im poradilo zastaviť pirátov a niektorých aj pobiť. Ak vám ešte stále nie je jasné o čom sa tu vlastne bavíme, tak ste si už zrejme všimli pri sledovaní vašich obľúbených seriálov na internete že sa niečo deje. Buď sú nedostupné alebo je hlásený nejaký technický problém ktorý sa snažia opraviť. No vec sa má tak že naša aliancia popravila nie jednu ale hneď niekoľko pirátskych hláv a preto na teraz vyzerá že nelegálne prehrávanie filmov a seriálov končí.  Internet už dlho sužoval jeden veľký problém s prehrávaním obsahu na ktorý nemal jeho sprostredkovateľ oprávnenie. A majiteľovi tak vznikala najme finančná ujma. Riešiť by sa to samozrejme dalo znížením ceny za poskytovanie legálneho obsahu. Ni tu musíme ostať pri zemi. Je to totiž nereálna požiadavka. A tak celý tento spor vyústil do niekoľkých medzinárodných žalôb a výsledok je vám všetkým na teraz jasný. Väčšina služieb čo poskytovala nelegálny obsah končí, alebo má vážny problém.
 Platenie za obsah.jpg
Našťastie aj tu existuje svetielko nádeje pre obyčajných ľudí a že kde jeden končí, druhý začína a tak je nakoniec dosť možné že sa tu bavíme iba o dočasnom útlme služieb. Napokon ani reakcie ľudí na sociálnych sieťach nenasvedčujú tomu aby boli z tejto výpravy na presadenie „ich správnej veci“ nadšený. A tak v zmysle hesla, kde je dopyt tam je aj ponuka, je to iba otázka času kedy príde niekto druhý a môže to začať celé odznova. No tentokrát je všetkým jasné že keďže už existuje precedens, bude to mať o poznanie ťažšie ako jeho predchodca.