Mužská manikúra

Manikúru niektorí muži považujú len za ženskú výsadu a obávajú sa, že ak budú venovať pozornosť tomuto postupu, iní budú vyjadrovať pochybnosti o ich mužských kvalitách. Našťastie uplynuli časy, keď boli dobre udržiavané mužské ruky výsadou sexuálnych menšín.

ruce

  • Prírodná a čistá európska manikúra sa oprávnene stala súčasťou obrazu každého úspešného muža. Ak človek naozaj chce vyzerať ako podnikateľský a úspešný človek, potom musí určite venovať nejaký čas na manikúru (samozrejme s pomocou majstrov). Nikto nepožaduje, aby nechty mali bláznivý lak.
  • Ďalším dôvodom, prečo sa starať o nechty (dobre, to je pre veľmi konzervatívnych mužov), môže byť taká udalosť ako vaša svadba. Koniec koncov, taká dôležitá dekorácia ako snubný prsteň sa jednoducho nedá nosiť na prst s nechutnými nechtami. A nakoniec, obyčajná hygiena, ktorá nebola zrušená a ktorá je vždy kľúčom k zdraviu. Toto je len malá časť dôvodov, prečo by sa mužská manikúra mala vzťahovať na predstaviteľov silnej polovice ľudstva, ale pre niekoho sa môže stať „východiskovým bodom“.

voda
Rozdiel medzi mužskou a ženskou manikúrou
Mužská manikúra sa výrazne líši. Po prvé, tvar nechta je spravidla štandardný pravouhlý a je vytvorený striktne pozdĺž končekov prstov. Po druhé, hrubšia koža a tuhšia nechtová platňa vyžadujú vhodnú liečbu. Po tretie, špeciálne vyvinuté prípravky sa používajú na manikúru mužov, ktorí nemajú silný zápach a zrejmý lesk. Po štvrté, manikúra u mužov trvá oveľa menej času, takže aj tí najrušnejší predstavitelia silnejšieho pohlavia si to môžu dovoliť.

Českí predstavitelia a proste štýloví mladí ľudia pri tvorbe vlastného imidžu používajú nail art v každodennom živote aj pri špeciálnych príležitostiach. Existuje mnoho techník tohto umenia, ale vzhľadom na vyššie uvedené vlastnosti, nie všetky sa používajú v mužskej manikúre. Pre mužskú manikúru sa bežne používajú vodou riediteľné farby, ktoré sa po nanesení stávajú matnými. Vrchný náter na hotovej kresbe v manikúre je tiež transparentný matný.