Je online randenie bezpečné a efektívne?

Zoznamky cez internet sa za posledné roky začali využívať oveľa viac a sú populárnejšie ako iné spôsoby hľadania partnerov. Stúpol počet užívateľov, ale rozrástli sa aj samotné zoznamky.
Dnešná generácia mladých ľudí hľadá nové spôsoby, ako stretnúť životného partnera bez nutnosti vysedávania v baroch a čakania, až preskočí tá povestná iskra medzi dvoma ľuďmi. Alebo len jednoducho nemajú šťastie na toho pravého, a tak volia jednoduchšiu a anonymnejšiu cestu. Stačí vyplniť dotazník, v ktorom sa vás opýtajú na trestný čin zopár osobných informácií, vytvoríte si vlastný profil, zadáte požiadavky na charakter a výzorové črty hľadaného partnera, prípadne iné vami preferované vlastnosti hľadanej osoby. Samozrejme, musíte uviesť aj svoje kontaktné údaje a už treba len čakať, či sa niekto „chytí“. Ak ste nedočkaví, môžete hľadať podľa uvedených kritérií aj sami. Máte v čom listovať, zoznamovacích stránok je dosť.

milenci

Buďte si vedomí aj rizík
V celku sa dá povedať, že je asi väčšie percento hľadajúcich, ktorí sa skutočne našli, stali sa z nich partneri a dotiahli to až pred oltár. Zoznámenia so šťastným koncom sú z tých pozitívnych, no existujú aj opačné prípady. Stáva sa, že sa hľadajúci sa vo výbere „sekli“ a nájdeným človekom si k sebe cestu nenašli, nepreskočila tá povestná iskra.

oslava

Opatrne s dôverou
Možno zo strachu, že sa nikto neozve alebo nevedomky žiadateľ neuvedie v dotazníku pravdivé informácie o sebe, a tam je kameň úrazu. Vznikajú nedorozumenia, keď sa záujemca dostaví na stretnutie a už prvý dojem je iný, ako sa vám javil v popise, nespĺňa vaše predstavy, ba dokonca môžete nadobudnúť pocit, že prišiel niekto úplne iný, ako ten na profilovej fotografii. Vycúvať nie je vo väčšine prípadov problém, ale nájdu sa aj takí, ktorí sa na vás upnú, začnú vás obťažovať, neakceptujú, že ste mu jasne dali najavo svoj nezáujem, čo fanatické typy môže viesť až k vydieraniu, pri stretnutiach v súkromí aj k okradnutiu či znásilneniu, čo máva dohru na polícii, a tak istotne nevyzerá zoznamovanie sa, ktoré ste si predstavovali.