Návod na to ako byť šťastný

Každý z nás má nejaké obdobie svojho života keď sa cíti fakt pod psa. No ak sa tieto dni stali samozrejmosťou vášho bytia a každodennou rutinou, tak v tom prípade povedzte stop a robte niečo so sebou! Úprimne načo je dobre prežiť život v utápaní sa a depresii, keď môžete váš čas a energiu venovať iným, oveľa príjemnejším činnostiam? Že neviete ako na to? Nevadí, tu je pár rád, ktoré vám pomôžu k novému začiatku.
kamarádky černošky
· Obklopte sa ľuďmi, s ktorými sa cítite dobre: Vaša rodina a kamaráti vám určite pomôžu. Snažte sa s nimi tráviť čo naviac voľného času. Nájdite si spoločné aktivity, alebo si zájdite len tak na kávu. Práve tie spoločné zážitky a príjemné situácie, ktoré ste spolu zažili, vám pomôžu v stave úzkosti. Stačí si len zaspomínať a hneď dostanete chuť do nového dobrodružstva.

· Počúvajte hudbu: Hudba, ktorá vás baví, má vždy pozitívne účinky na vašu psychiku. Zamerajte sa najmä na pesničky a skladby veselého charakteru. Odporúčam Latino pop.

· Na každý deň si naplánujte aktivitu, ktorej sa radi venujete: Skúste sa každý deň venovať niečomu, čo vás baví. Rozplánujte si Váš deň, aby ste mali všetko pod kontrolou a tým sa vyhnete stresovým situáciám. Vaša obľúbená aktivita bude predstavovať vrchol a motiváciu vášho dňa.

· Nájdite si čas na seba: Ukradnite si pár minút z vášho uponáhľaného dňa pre seba. Sadnite si, upokojte sa a popremýšľajte ako sa cítite a či ste spokojní s tým čo ste doteraz urobili. Inak povedané, usporiadajte si svoje myšlienky.
slečna s taštičkou
· Nebudte lakomí sám na seba: Lakomosť je jeden z hlavných hriechov. Lakomý človek, je závistlivý a nešťastný človek. Odmeňte seba samého. Nehovorím, že každý deň si musíte kúpiť „Pravda kabelku“, no malá pozornosť vždy milo padne.

· Zacvičte si: Cvičením sa uvoľňujú endorfíny –enzýmy šťastia.

· Buďte pozitívni!: Pozitívne naladení ľudia, sú ako magnet na šťastie. Usmievajte sa a budete obdarení úsmevom. Napokon, z mračenia vnikajú vrásky.

Posted in Nezařazené