Nový Xbox bude stáť menej než 200 eur, to sa určite oplatí!

Zdala sa vám doteraz investícia do hernej konzoly Xbox One príliš drahá? Tak máme pre vás skvelú a zaujímavú novinku, ktorej sa môžete dočkať už na jar 2019. Microsoft sa rozhodol podporiť jej predajnosť tým, že práve v danom období príde na trh „odľahčená“ novinka verzie Xbox One S, ktorej hranica bude stanovená pod 200 eur.

ovladač

Táto cenová hranica sa má zatiaľ týkať inak skvelej verzie S (biela), ktorá aj napriek určitej zmene a zrazení na cene nestratí na svojej rýchlej výkonnosti a ani na kapacite pevného disku. Výkonnostné parametre zostanú v nezmenenej podobe, rovnako tak aj grafika a úložný priestor, čo je určite dobrá správa, pretože ide o silné stránky tejto konzoly. Niekde ale musí byť háčik, však?

  • Áno, s určitou zmenou musíme rátať, ale bude vo svojej podstate praktická. Lacnejšia verzia pre rok 2019 nebude disponovať optickou mechanikou, teda nebude schopná prehrávať disky.

Ale ako potom prehráme obsah, respektíve médiá a hlavne hry?
Cesta prehrávanie obsahu cez disky a optimálnu mechaniku je síce stále aktuálna, ale zostáva zastaraná, nakoľko nové platformy na čele s Xboxom a Microsoftom nám ponúkajú nákup aplikácií a hier online, priamo z plochy. Disky tak nie sú potrebné, hry a ostatný obsah si nakúpite priamo cez konzolu, nemusíte kupovať fyzické kópie. Inovácie nám ukazujú, že práve táto forma získania médií, aplikácií a hier sa stáva aktuálnou a to jednoznačne platí aj pre budúcnosť. Dokonca je možné, že fyzické kópie v podobe diskov môžu zaniknúť. Táto cesta je oveľa komfortnejšia, praktickejšia, navyše vám nehrozí, že obsah statíte alebo poškriabete disk. Zakúpený obsah bude uložený priamo v konzole, teda na bezpečnom mieste.

xbox

No tí, čo ste čakali novú generáciu Xboxu, nezúfajte. Tá by údajne mala prísť už v roku 2020 a svojim hardvérom, nástrojmi a dizajnom by pravdepodobne mala konkurovať čistej novinke od Sony v podobe Playstation 5. Určite sa máme na čo tešiť.

Posted in Nezařazené