Prehnali ste to so slniečkom?

Všetci to určite dobre poznáme, občas sa jednoducho tak nevieme dočkať leta a tepla, že len čo nám zaklopú na dvere prvé slnečné lúče, or sa von, pri vodu. Občas sa ponáhľame až tak veľmi že si úplne zabudneme so sebou nabaliť opaľovací krém a toto je väčšinou veľkým problémom. Povieme si, však ešte to slnko nie je až také silné no a ani sa nenazdáme, hneď ako prídeme domov, zistíme ako veľkú škodu nám toto nezabalenie opaľovacieho krému spôsobilo.
Pokožka je začervenaná, páli, štípe a každý dotyk nám spôsobuje obrovskú bolesť, zle sa nám sedí, leží aj spí. Jednoducho a jasne, táto nepríjemnosť nám skomplikovala každú činnosť. V extrémnych prípadoch môžeme hovorí aj o horúčkach alebo popáleninách nižšieho stupňa, ak ste to so slniečkom prehnali až priveľmi. Čo nám poskytne prvú pomoc v takýchto akútnych prípadoch?

relax

  1. Ako prvý krok, aj pri popáleninách by ste si mali dať poradne studenú sprchu, ktorá vašu rozhorúčenú pokožku aspoň trochu upokojí.Potom, ako sa vaša pokožka trochu dá do poriadku môžete začať s liečením, veľmi účinný je napríklad kokosový olej, alebo klasický panthenol na spálenie od slnka, ktorý možno dostať v lekárni.
  2. Pri spálení je veľmi dôležitá až nadpriemerná hydratácia.Tá je dôležitá vždy ,či je teplo alebo zima, z toho logicky vyplýva, že v lete by mala byť hydratácia oveľa viac častejšia a to vo forme krémov ale najmä tekutín! Ak sa nechcete začať šúpať alebo nechcete jazvy, hydratujte sa zvnútra aj zvonka!

opalování

  1. Skúste mlieko, má upokojujúce účinky na rozhorúčenú a rozpálenú bolestivú pokožku zmiešajte ho zo studenou vodou a uterákom si ho prikladajte na spálenú pokožku.Úľava by mala nastať už po malej chvíli.
  2. Na popáleniny má vynikajúci upokojujúci účinok aj rastlinka ALOE VERA.Táto rastlina má blahodarné vplyvy na celové naše zdravie a jej podstatná sila spočíva najmä v silne upokojujúcom účinku.