RGB LED pásy a ich využitie

RGB LED pásy sú moderné svietidla, ktoré umožňujú svojmu užívateľovi používať a meniť paletu rôznej farby. Pravé to umožňuje technológia RGB, ktorou pásy disponujú. RGB zabezpečuje to, že si užívateľ v konkrétnom svietidle môže nastaviť farbu aká sa mu žiada. Navštíviť si to môže prostredníctvom vášho mobilného telefónu. Siahne po nich človek, ktorý ocení ich vysokú vydrž a taktiež nenáročnosť týchto všestranných svetiel. Vďaka ich vydrží sa nemusíte obmedzovať a môžete LED pásy využívať naplno. Pásy môžu mať rôznu dĺžku, preto je dobre sa rozhodnúť kam budete osvetlenie umiestňovať.

RGB

No, keby ste sa nevedeli rozhodnúť akú dĺžku vlastne potrebujete to vôbec nevadí keďže LED pásy sa môžu ľubovoľne strihať takže aj keď siahnete po väčšom dĺžkovom rozmere pás si viete upraviť tak, ako práve potrebujete. Nemusíte sa obávať toho, že by ste pri strihaní mohli poškodiť alebo narušiť funkciu svietivosti. Pásy sú vyrobené a prispôsobené presne tak, aby boli schopné znieť takéto strihanie. Ich univerzálna využiteľnosť vám umožní použiť svetla praktický kdekoľvek. Najčastejšie sa s RGB pásmi stretávame v obývačkách, spálňach, detských izbách, kde svojím dizajnovým vzhľadom dodávajú nábytku a tiež samotnej izbe tú pravú atmosféru a vzhľad. Môžete si ich inštalovať na strop, okolo obývacej steny, rôznych skríň alebo komod. Zaujímavá realizácia je aj umiestnenie RGB pásu okolo vášho televízora.

RGB

Inštalácia tohto osvetlenia je pomerne jednoduchá. RGB LED pásy si môžete prilepiť, ale tiež môžete využiť listy, pomocou ktorých si vaše farebné pásy jednoducho nainštalujete tam, kde práve potrebujete. Taktiež si LED pásy môžete prenášať a umiestňovať na rôzne mesta. Čo sa týka napájania najčastejšie sa môžete stretnúť s 12 voltovou verziou. Do vášho autá si môžete zakúpiť pásik, ktorý bude napájaný cez USB.